Puchar Daminatora – korekta

437

Wyniki po czterech turniejach obok.  Kolejny turniej za około 2 tygodnie (po meczu z Izraelem).

WAŻNA zmiana w zasadach punktacji! Tak jak pisałem, cały cykl jest wzorowany na Grand-Prix Polski, które graliśmy w latach 1996-99. Popełniłem jeden błąd (oj nie ta już pamięć!). Liczą się nie zdobyte punkty ale WYNIK procentowy. Inaczej prowadzi to do tego, że wynik 100% daje 14 punktów, a znacznie więcej zdobywa się za miejsce (liczone od końca). Punkty za miejsce mają być DODATKIEM a nie tak ważnym elementem. Liczę na wasze zrozumienie.

Zatem jeszcze raz jak cały cykl będzie wyglądał.

W turniejach organizowanych przez nick “jacekpawlicki” może zagrać każdy, ale wyłącznie Ci, którzy wysłali emial do mnie z imieniem i nazwiskiem oraz nickiem są klasyfikowani. Email musi być wysłany PRZED turniejem i wyłącznie na mój emial jacek@pcbest.pl. SMSy i wiadomości na FB nie będą brane pod uwagę. Jeżeli ktoś zagrał w jednym z pierwszych dwóch turniejów (22 lub 23 października) to w drodze wyjątku ma jeszcze szansę by te wyniki były uwzględnione. Proszę jednak o email przed turniejem numer 3.

Teraz zasady punktacji.
Wynik w turnieju to suma trzech wartości:
punkty (liczone 2-1-0, czyli 2xpunkty z kurnika) wynik procentowy w turnieju + miejsce (ostatnie 1pkt, przedostatnie 2,…) + bonus za miejsce
Bonus za miejsce otrzymuje pierwsza piętnastka: 250, 200, 180, 150, 130, 110, 90, 80, 70, 60, 50, 40, 30, 20, 10.

Klasyfikacja o Puchar Daminatora to suma najlepszych pięciu wyników, ale minimum 2 wyniki z jednego rodzaju warcabów (dalsze kryteria to całkowita suma ze wszystkich turniejów i większa ilość pierwszych miejsc, drugich, …).

Ile będzie turniejów? Nie wiem ;) Ale chyba lubimy grać? Myślę jednak o trzech w miesiącu. Pierwszą edycję zamkniemy 31go marca. Turnieje marcowe dokładnie zapowiem w lutym, by nikt nie czuł się zaskoczony.

Przypominam, że walczymy o weekend majowy w gospodarstwie agroturystycznym Pani Elżbiety Dęgi.

jezyczki

Będą też nagrody od DAMINATORA.