Serial trwa nadal …

462

pinokioJest w Polsce grono działaczy którzy NIGDY nie zechcą działać w cywilizowany sposób. Sporo pisałem o niektórych z nich już wcześniej. Różnice poglądów zawsze szanuję. Brzydzę się jednak kłamstwem, oszustwem czy podszywaniem się pod kogoś.  A już szczytem bezczelności jest wykorzystywanie do tego osób niepełnosprawnych.

Ci wszyscy wielce zatroskani o los niewidomych, głuchych i innych pójdą gdzie pieprz rośnie gdy tylko … skończy się budżet. Piękne słowa o zatroskaniu tak naprawdę wiążą się z WALKĄ O BYT! O swój byt oczywiście.

W ostatnich dniach od kilku osób z różnych stron świata otrzymałem informacje, że w Bułgarii organizowane są  … Mistrzostwa Świata w warcabach dla osób z … OGRANICZONYMI MOŻLIWOŚCIAMI.

To się nazywa rozmach! ZAPRASZAMY WSZYSTKICH!!!
Plaża w Bułgarii duża, hotel też … Herzlich willkommen!!!

Organizatorem mistrzostw jest “The International Draughts Committee of the Disabled I.D.C.D.”  W dokumencie nie ma słowa gdzie takowa organizacja się mieści i jaki jest z nią kontakt. Jest za to informacja o wpisowym do turnieju (50 euro) oczywiście płatne GOTÓWKĄ ;) PORZĄDNE organizacje nie współpracują z bankami.

Aby jeszcze bardziej uwiarygodnić swoją działalność, Panowie organizatorzy wymienili również jako bezpośredniego organizatora “Bulgarian Draughts Federation B.D.F.“. Bułgarskie warcaby to małe grono ludzi. Lider warcabów w tym kraju to od ponad 30 lat Bogdan Janew. Znamy się z Bogdanem od 1980 roku zatem poprosiłem go o komentarz do tej imprezy.

Niestety ale odpowiedź Bogdana była taka jak się spodziewałem a nawet gorsza. Organizatorzy zwracali się do B.Janewa by zaangażował federację w tą imprezę. Otrzymali odpowiedź, że ani Bogdan, ani BDF nie chcą mieć i nie mają nic wspólnego z tą imprezą.
Mimo tak wyraźnej odpowiedzi Panowie I.Ilnicki, K.Chęciak i ?#?  (jeszcze jednego chciałem tutaj wymienić ale moja klawiatura krzyczy za każdym razem gdy wpisuję to nazwisko) rozsyłane są informacje po świecie że Federacja Bułgarska organizuje turniej …

W ubiegłym roku podobny cyrk mieliśmy w Polsce. U nas “Mistrzostwa Świata” zorganizował Mazowiecki Okręgowy Związek Warcabowy. Oj biedne te warcaby, biedne …

A przecież Ci sami Panowie i ich współpracownicy mogą to samo robić w CYWILIZOWANY sposób. Popatrzcie Państwo na bliskich nam szachistów. Zakładają firmy i organizują imprezy na rzecz PZSzach (przykład z tego miesiąca: http://mpj2015.pl/). Uczciwie z podniesioną głową, porządnie  i z ZYSKIEM!!!  Część naszych ‘działaczy’ postępuje zupełnie inaczej – przywdziewają szaty społeczników, oszukują, przekłamują i nie liczą się absolutnie z zawodnikami, którzy są dla nich wyłącznie dostarczycielami pieniędzy. Mieliśmy już  turnieje w których zawodnicy dostali nagrody w formie śpiworów w których ich organizator zakwaterował, mieliśmy już turniej zgłoszony do FMJD za którego homologację organizator nie zapłacił. Był już działacz, który potrafił odkręcić kurek z pieniędzy z UE tak mocno, że z braku pomysłów na ich wykorzystanie … przepisał wydaną przeze mnie książkę i wydał z logo UE.
PILNUJCIE SIĘ KOCHANI!

Możemy i powinniśmy się różnić. Możemy mieć zupełnie inny gust i inne poglądy. Kłóćmy się i spierajmy ale trzymajmy jak najdalej od nas kłamczuszków.