Rankingowe podsumowanie roku

605
Gwiazdy światowych Warcabów - Mistrz i Mistrzyni Europy

Życząc wszelkiej pomyślności wszystkim, których ‘serca czułe umiłowały warcabę‘, pozwolę sobie na osobiste i subiektywne podsumowanie minionego roku.

Mijający rok to oczywiście rok naszych PAŃ. Srebrne medale Natalii Sadowskiej wśród Pań i Katarzyny Stańczuk wśród kadetek okraszone zostały jeszcze ZŁOTEM N.Sadowskiej w ME w warcabach aktywnych. Nasz sport jest sportem bardzo wymiernym a najlepiej dokonać pomiaru obserwując ranking. Aktualny ranking naszych zawodników można zobaczyć po prawej stronie.

Postanowiłem przyjrzeć się bliżej zmianom w roku 2015.

Aktualnie na liście rankingowej ‘a’ (zawodnicy aktywni w ostatnich 3 latach z minimum 30 ocenianymi partiami)  mamy 85 zawodników.  W minionym roku zarobili oni 983 punkty rankingowe tracąc 284. Łącznie saldo jest dodatnie +699. Oznacza to, że średnio warcabiści nasi zarobili 8,2 punktu rankingowego.

Na czele listy zmian Paweł Suchecki. Znakomity występ na MP. Najniższy ranking i IV miejsce!  Zysk 100 punktów rankingowych w ciągu zaledwie 12 miesięcy to imponujący wyniki. Przedstawiam pełną listę zysków i strat. Przepraszam za brak polskich liter, ale korzystam z bazy FMJD.

Polska-na-listach-FMJD