Zapomniany sukces

713
(fotka ze stron FID)

W Toskańskiej miejscowości Chianciano Terme zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy. Reprezentowani tam byliśmy jedynie przez drużynę kobiecą, ale za to godnie. Nasze panie walczyły o medal w każdym z trzech turniejów. Cel osiągnęły w blicu.

Gratulacje!
Nasze panie nie zawodzą w poważnych imprezach. Trzy lata temu było złoto, teraz brąz. Tak trzymać!

Wyniki pozostałych turniejów:

[turniej główny] [rapid]

Serwis turniejowy FID nie jest niestety zbyt bogaty i nie udało mi się znaleźć fajnej fotki naszych medalistek.

Przy DME Włosi zorganizowali turniej drużyn szkolnych. Nie miał on charakteru oficjalnego. Uczestniczyły zaproszone drużyny. W niczym to nie umniejsza sukcesu (również brąz) dzielnych wojowniczek i wojownika z SP w Lipnie. BRAWO (fotka ze stron FID)

Dodatkowe brawa za CZYSTĄ flagę! Polską specjalnością jest wypisywanie na flagach swoich miejscowości. Czy widzieliście na trybunach na przykład Francuzów z popisanymi swoimi flagami? POLSKA to jest POLSKA a nie poszczególne miejscowości. Brawa dla SP Lipno – TRZYMACIE KLASĘ!

P.S.
Dlaczego zapomniany sukces? Ani słowa o tym w stronach PZWarc. I aby była jasność…  zanim napisałem tą krótką notatkę (dla historycznego porządku) pisałem do PZwarc, że warto odnotować takie wydarzenie. To po pierwsze szacunek dla zawodniczek a po drugie szacunek dla kibiców, którzy chcieli by mieć miejsce w którym można przeczytać o sukcesach naszych warcabistów.

P.S.2 (dla Pani Prezes na urlopie)
Chwilkę po umieszczeniu tego artykułu dostałem wiadomość od Pani Prezes, że wszystko jest. Sprawdziłem. FAKT. Ale mam małe ALE :) Warto zmieniać nagłówki!
Nie przyszło mi do głowy czytać artykułu, który ma datę 28 sierpnia. Czytałem to w sierpniu. Nie jestem Einsteinem i nie rozumiem zawiłości z zakrzywianiem czasu. Nie szukam wyników z ósmego września przy informacji z 28 sierpnia.  W dodatku przy informacji, która ZAPOWIADA imprezę używając  czasu przyszłego. Nie znalazłem motywacji do czytania “zapowiedzi po ślubie”. Warto w takich sytuacjach zrobić ODDZIELNY wpis i zadbać o LOGICZNY (adekwatny do treści) nagłówek.