Curacao Open Challenge

825
Portret zwycięzców

To był ostatni turniej Pucharu Świata w tym roku na którym mogliśmy zobaczyć Natalię Sadowską. Liczyliśmy, że będzie walczyć o najwyższe laury wśród pań. Tak też i było. Nasze kibicowskie marzenia (nie po raz pierwszy!) okazały się jednak zbyt mało ambitne. Natalia zajęła w klasyfikacji OPEN trzecie miejsce!

Pełna tabela
World Cup – Curacao 2019

Znakomicie to wygląda! Cenny remis z Georgiewem, który w tym turnieju był w fantastycznej formie i wyszarpany punkt z Gantwargiem pokazuję, że gra “w pięknych okolicznościach przyrody” wychodzi znakomicie naszej arcymistrzyni. Zresztą sami popatrzcie na partie:


Zupełnie niespodziewanie dla siebie byłem świadkiem tych wydarzeń (jeszcze w piątek około 13-tej nie wiedziałem, że w niedzielę rano będę tam leciał). Dzięki temu mogę się z odwiedzającymi te strony podzielić fotkami.

Do końca pracowitego roku zostało już niewiele. Rok 2019 był kolejnym rokiem usłanym sukcesami Natalii Sadowskiej. Nie udało się obronić korony Mistrzyni Świata, ale występ w Jakucji nie był zły! Kandydatek do walki o najwyższe cele jest sporo. Wygrane w PŚ, kolejny tytuł MISTRZA Polski, złoto w drużynie z Admirałem Pcbest, dobre występy w lidze holenderskiej. Mnóstwo podróży: Holandia co dwa tygodnie w sezonie, Turcja, Chiny (dwukrotnie), Curacao. Treningi, prowadzenie treningów, praca dla sponsorów (to dzięki Natalii PZWarc otrzymał okazałe wsparcie finansowe na Młodzieżowe ME i szkolenie kadry).
Aktualnie Natalia ma “na liczniku” 81 partii rankingowych w 2019 roku. Dla porównania: 2016 – 45, 2017 – 87, 2019 – 79.

Dziękuję za tegoroczne emocje i radości … czekam na kolejne!