PCBEST Cup 2020

743

Kto śledzi FB ten już wie. W styczniu organizuję dwa turnieje. W sobotę 25-go w Szczecinie i w niedzielę 26-go w moim rodzinnym Gorzowie. Serdecznie zapraszam.

Czas szybko leci i niewielu z czołowych obecnie zawodników pamięta czasy “przed-kurnikowe” gdy głód gry zaspokajano w cyklu Grand-Prix Polski. od sezonu 1996/97 przez trzy kolejne jeździliśmy po Polsce na jednodniowe turnieje. Na koniec cyklu było podsumowanie, nagrody i tak dalej. Było sympatycznie!

Postanowiłem w prezencie urodzinowym dla siebie wskrzesić ten cykl. Nie dosłownie, ale tą samą ideę pod szyldem PCBEST CUP. To też przecie turniej z tradycjami.

Cykl podsumujemy w grudniu. Być może będzie to jakaś forma finałowego turnieju na koszt sponsora a może po prostu nagrody … pomyślę jeszcze. Dwa słowa o punktacji cyklu. Będzie dokładnie tak jak w dawniejszym Grand-Prix (kto ma ochotę, może poczytać o cyklu w PW 2/1996 w menu “publikacje”). W skrócie wygląda to tak, że wynik do cyklu z danego turnieju to suma trzech wartości: wynik procentowy, bonusy za pierwsze 15 miejsce oraz punkty za miejsce liczone od dołu tabeli (ostatni jeden punkt, przedostatni 2, … i aż do pierwszego).

IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXIIXIIIXIVXV
250200180150130110908070605040302010

Przykłady:
(1) Wygrałem turniej w którym grało 50 osób, mój wynik to 11 punktów w 7 rundach. Liczymy: 11/14 to 78,6%, moje miejsce 50-te od końca a bonus za I miejsce to 250 punktów. Łącznie mam zatem 378,6 punktów.
(2) byłem ostatni w turnieju. Ale mam JEDEN punkt! Więcej od kolegi który nie przyjechał!

Do końcowej klasyfikacji zaliczymy cztery najlepsze wyniki. Wkrótce to opiszę bardziej formalnie i opublikuję. Zrobię też jakąś pod-stronę dla tego cyklu. Z góry zaznaczam, że jednym z warunków w regulaminie będzie również obowiązek udziału w zakończeniu turnieju w którym się uczestniczy. Ciągle niektórzy mają z tym problem.

Ile będzie turniejów i gdzie? Tego jeszcze nie wiem. Na pewno co najmniej jeden więcej w Szczecinie. W planach mam Lublin, Gdańsk i Kraków. Zobaczymy jakie będzie zainteresowanie pierwszymi turniejami!

A na koniec ciekawostka. Efekt zupełnie nie zamierzony. PIERWSZY turniej z cyklu Grand-Prix odbył się w Szczecinie 7-go września 1996 w … Domu Kultury Słowianin! Dokładnie w tym samym miejscu, gdzie po ponad 23 latach znów zainaugurujemy cykl turniejów.
Tamten turniej zakończył się niespodziewanym zwycięstwem Andrzeja Kostka.

PCBEST CUP 1996

W centrum tej fotki z 1996 roku oczywiście Andrzej, zwycięzca turnieju. A obok niego … tak tak .. bracia Gronowscy, Ania Chylewska, Grzesiu Siuda z siostrą,… Są też nasi koledzy, którzy już odeszli z tego świata jak Zdzisław Porochnicki, Stanisław Markowski czy L. Hubert, działacz i zawodnik z Gorzowa.
Aj … co ja się będę rozpisywał, popatrzcie sami na te fotki. To było przecież … wczoraj.

Mam nadzieję, że ta nieśmiała próba reaktywacji cyklu Grand-Prix spotka się z życzliwym przyjęciem, a wyrazem tego będzie niezła frekwencja w Gorzowie i Szczecinie.

P.S.
Zainteresowanym polecam niedrogi nocleg w centrum Szczecina. Tam mieszkali uczestnicy finału MP 2018. To hotelik ElkaSen (91 433 56 04).