PCBEST Cup na żywo. Ale jak?

893

Nie ma jeszcze tygodnia jak po raz pierwszy wszedłem na strony lidraughts.org a każdy dzień przynosi mi nowe odkrycie. Strony są znakomite. Po pierwszym kontakcie postanowiłem, idąc za sugestiami młodszych, przenieść tam turniej PCBEST CUP.

Przypomnę, że turniej nasz jest nieco inaczej prowadzony niż do tej pory do tego byliśmy przyzwyczajeni. Turniej gramy “jak zwykle” a strony internetowe są potrzebne do rozegrani partii. No i właśnie pytanie JAK te partie oglądać.

Po rundzie wszystko można na stronach turnieju. I tutaj znów komplement – to czym dysponuje ta strona pozwala mi przenosić partie do Draughts Arbitra dosłownie w kilka sekund. Jeżeli jakieś partii nie ma 20 sekund po jej zakończeniu to pewnie wciągnąłem się w oglądanie innej lub .. poszedłem po kawę.

Live. Pewnie są różne możliwości i możliwe że sprawniejsze. Ja podzielę się swoim spostrzeżeniem jak ja oglądam partie.
Każdego użytkownika tego serwera można śledzić, jeżeli zna się jego pseudonim (NICK).
Do niego prowadzi link: lidraughts.org/@/XYZ/tv
Wystarczy pod XYZ wstawić odpowiedni pseudonim i jesteśmy gotowi. Jak zacznie grać – partia zacznie się automatycznie odtwarzać.

Ja właśnie tak postępuję. Otwieram sobie 6 zakładek w przeglądarce (sześć warcabnic!) każdą z nickiem tego kto gra białymi. No i czekam na godzinę zero …

Runda V o 20:00:

Stolik 1 – białymi zaczyna Filip Kuczewski
Stolik 2 – białymi zaczyna Karol Cichocki

Miłego oglądania!

A po PCBEST CUP spróbujemy turnieju drużynowego (4 osoby). Jeżeli są cheni przy takich warunkach na jakich moje turnieje się odbywają – proszę a kontakt (emailem).

P.S.
Podłubałem i … udało mi się wstawić linki do partii LIVE na strony turnieju. Zapraszam jeszcze raz!