Mistrz Niderlandów najlepszy

605

Główny faworyt turnieju postawił kropkę nad “i”. Hijken wygrał pierwszy klubowy turniej ONLINE o puchar firmy PCBEST.

Z nieśmiałego projektu w którym liczyłem na jakieś 10 drużyn, zrobiła się duża impreza z udziałem aż 29 drużyn. Dziękuję wszystkim, którzy do turnieju się zgłosili i już teraz zapraszam do udziału w drugiej edycji w przyszłym roku.

Dla Admirała drabinka turniejowa tak się ułożyła, że realny był finał. Nie wyszło, ale Admirał cieszy się z III miejsca i najlepszego indywidualnego wyniku w turnieju naszego zawodnika. Dzięki temu turniejowi sporo było w miejscowej prasie o nas, a to cenne dla warcabów.

Turnieje online mają sens niezależnie od okresu w którym się teraz znajdujemy. Oczywiście trzeba podejść do nich z pewnym dystansem bo walka z przeciwnikiem który siedzi na przeciwko mnie, to zupełnie coś innego. Nie wyobrażam sobie również długich partii przed monitorami. Jest jednak radość gry, szczególni dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mają możliwości gry w turniejach bezpośrednich. Bariery są różne … praca, pieniądze, … ale są. Jutro zaczyna się kolejna drużynowa impreza ON-LINE, pierwsza oficjalna pod flagą FMJD. Zapraszam do kibicowania naszej męskiej (kobiecej niestety NIE MA?!) drużynie. Początek już jutro, a rywalem USA.