152 dni przerwy i konkurs

630
Główne faworytki do złota
Finał MP, Szczecin 2018

14 marca 2020. Ostatnia runda Turkish Open, Natalia Sadowska na pierwszym stole remisuje z J. Groenendijkiem. Arleta Flisikowska w tej rundzie nie gra. Niewielka (choć mocna) obsada powoduje, że po remisie z R. Martensem w rundzie ósmej przychodzi jej pauzować. Leciały (z przygodami) do Polski na kwarantannę ale czy spodziewały się aż tak długiej przerwy w grze?
Przerwa tych dwóch pań, to niemal dokładnie 5 miesięcy! W przypadku dwóch pozostałych faworytek – Marty Bańkowskiej i Katarzyny Stańczuk przerwa jest jeszcze większa.

Z utęsknieniem czekaliśmy na prawdziwe granie NA ŻYWO. Doczekaliśmy się. Od jutra możemy na żywo obserwować turniej.

Zaczynają się Mistrzostwa Polski Kobiet.

Wśród uczestniczek MP mamy trzy debiutantki, co powiększa listę pań grających w MPK do 297. Dla Marty Anieli Burdajewicz to drugi występ. Pozostała czwórka to oczywiście zdecydowane faworytki i ich dorobek w MK jest już co najmniej okazały:
Arleta Flisikowska, 13 startów. 8 medali (4 złote, 3 srebrne i 1 brązowy)
Natalia Sadowska, 12 startów. 12 medali (6 – 5 – 1)
Marta Bańkowska, 7 startów. 4 medale (1 – 2 – 1)
Katarzyna Stańczuk, 6 startów. 3 medale (2 srebrne i brąz).

Dla czytających ten artykuł – konkurs. Proszę wytypować pierwszą trójkę podając też ile zdobędą punktów. Nagroda dla najlepszego lub, w wyniku losowania, jednego z najlepszych z najlepszych. Zwycięzca otrzyma dwie nagrody – warcabowe upominki (wysyłka wyłącznie do paczkomatów) oraz … możliwość zakupu DOWOLNEJ ilości z książek dostępnych na tej stronie z rabatem 35% (koszty przesyłki w kraju moje). Ta nagroda do zrealizowania jednorazowo do 10 września.
Na typowania czekam do jutra (13 sierpnia) do godziny 12:00. Proszę wyłącznie na email (jacek, małpka, 4draughts.com)