Faworytki

222

Nowe rankingi FMJD nie zmieniły liderów w klasyfikacji indywidualnej. W dalszym ciągu kobiecym numerem jest Natalia Sadowska (Admirał Pcbest Szczecin).

Na liście rankingowej nie ma rywalki Natalii z ubiegłorocznego meczu, Pani T.T. Za swoją wyjątkową aktywność w wspieraniu wojny i napaści Rosji na Ukrainię, została bezterminowo wykluczona przez FMJD. Oficjalny tekst komunikatu jest przygotowywany przez prawników FMJD, ale decyzja została podjęta.

Na listach rankingowych nie ma również nikogo z dwóch zawieszonych federacji. Zawodnicy posiadający paszporty tych krajów są oznaczeni jako „ip” (indywidualny zawodnik). Jeżeli nic się nie zmieni, to nikt z nich nie będzie mógł uczestniczyć w oficjalnych turniejach FMJD/EDC. Poczynając na ME/MŚ dzieci po mistrzostwa weteranów.

Wrócę do listy rankingowej.

Aktualnie nasze Panie wysunęły się na czoło klasyfikacji krajów (liczona jest średnia 4 najlepszych rankingów). Jesteśmy jedynką wśród narodowych reprezentacji kobiet. Rzecz jasna milej by było przeskoczyć dwa kraje klasyfikowane wyżej od nas na ostatniej liście. Wcale do tego nie było daleko. Nasze Panie wzmacniają swoją pozycję rankingową dosyć konsekwentnie. Wystarczy popatrzeć na ten wykres, pokazujący minione 7 lat.

W obecnej jednak sytuacji trójka która będzie nas reprezentować w Turcji (Sadowska – Flisikowska – Stańczuk), to na papierze główne faworytki do złota.

Przy okazji popatrzmy jak zmieniał się nasz ranking “Open”