Po blisko dwóch latach wracamy do rywalizacji klubowej. Spotykamy się w Szczecinie na 45 Drużynowych Mistrzostwach Polski. Gościć będziemy w szacownych murach Książnicy Pomorskiej w samym centrum miasta.

To nie pierwszy turniej tej rangi w tym miejscu. Trzy lata temu rozegrano tutaj  Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski. Finał pamiętny bo całe podium zajęły panie.

Liczymy na bardzo ciekawą rywalizację. Spotkają się 3 drużyny, które łącznie wywalczyły 50 medali w drużynowych MP. Lokator czeka na swój 10 złoty medal Darłowo na trzeci. Admirał ma również swoje aspiracje, wynikające ze szczecińskich tradycji. 41 lat temu po raz pierwszy kluby z naszego miasta stanęły na podium DMP. I był to w dodatku dublet złoto i srebro, powtórzony zresztą rok później. Od tego czasu kluby z naszego miasta stawały 13 razy na podium DMP w tym 8 krotnie na najwyższym.

Drużynowe MP w Szczecinie

W Szczecinie organizowaliśmy wiele rozgrywek drużynowych. Były mecze międzypaństwowe, akademickie DMP, były mecze ligowe i te rozgrywane w ramach Klubowego Pucharu Polski. Organizowaliśmy też DMP w Świnoujściu. Ale poniże garść fotek z czterech drużynowych turniejów w Szczecinie, które wyłaniały Mistrza Polski. Co ciekawe, zawsze wygrywała w nich drużyna ze Szczecina. Jak będzie tym razem?

Drużynowe Mistrzostwa Polski

Powyżej tabela z ostatnich Drużynowych MP w Markach. Na DAMINATORZE dostępna jest też pełna lista medalistów DMP.