Warcabowa Księgarnia

The prices apply only to sales in Poland

Aleksander Getmański - Kurs Debiutów

Aleksander Getmański - Kurs Debiutów

Debiuty warcabowe w 69 lekcjach. Niezwykle współczesny materiał (pozycje nawet z lata 2017 roku). W stosunku do pierwszego wydania tej książki w języku rosyjskim, zawiera ona okolo 150 zmian i 7 całkowicie nowych lekcji.
Przeczytaj więcej...

426 stron
format B5
ISBN 978-83-924787-9-9

Tajemnice 64-polowej damy cover

Aleksander Getmański - Tajemnice 64-polowej damy

Takiej książki jeszcze nie było!

Na 148 stronach bezcenna wiedza o warcabach 64-polowych wg ZASAD międzynarodowych. Do tej pory każdy kto chciał coś osiągnąć w warcabach klasycznych był skazany na podręczniki rosyjsko-języczne o ... warcabach rosyjskich. Tu mamy książkę napisaną SPECJALNIE dla wydawcy, czyli przeznaczoną dla polskiego czytelnika. 10 lat wcześniej ukazała się książka E.Burzyńskiego "Strategia i taktyka", po kilku latach wyraźnie wzrósł poziom szczególnie wśród młodych warcabistów.
Kto nie chce zostać z tyłu MUSI przestudiować tą książkę !
Autor książki to arcymistrz międzynarodowy – wicemistrz świata z 2002 roku.


200 stron
format B5
ISBN 978-83-924787-1-3


Wprowadzenie do warcabów stupolowych - okładka

Aleksej Czyżow - Wprowadzenie do warcabów stupolowych

Pozycje klasyczne

Przed Wami książka o stupolowych (międzynarodowych) warcabach, napisana przez wielokrotnego mistrza świata Aleksieja Czyżowa. Rozwiązując ten zbiór zadań, czytelnik zdobędzie niezbędną podstawową wiedzę na temat zasad gry, taktyki, strategii i końcówek w warcabach stupolowych. Stopień trudności zadań został ograniczony do 3-4 posunięć. Książka przeznaczona zarówno do samodzielnej pracy, jak i do zajęć w sekcjach i klubach warcabowych.
Spis treści

152 strony
format B5
ISBN 978-83-924787-7-5

EDIK cover

EDIK

Wydana w 2007 roku przez PCBEST
Książka poświęcona Edwardowi Burzyńskiemu wydana z okazji jego 50tych urodzin. Zawiera artykuły, analizy partii, ponad 100 zadań warcabowych, wyniki, statystyki, dużo zdjęć a na dodatek jeszcze twórczość innego znanego nam Polaka z Litwy .... poemat Adama Mickiewicza "Warcaby".
To świetna lektura dla miłośników warcabowej beletrystyki (piszą m.im. G.Leibowicz i J.Szaus - pierwsi trenerzy Edwarda), ale również dla każdego warcabisty, który nawet nie zna E.Burzyńskiego (?!) bowiem dzięki autorom książki jest to również wartościowy materiał do studiowania warcabów.
Wymienię tylko arcymistrzów: T.Sijbrands, Z.Golubiewa, A.Baljakin, A.Czyżow, A.Getmański, A.Georgiew, A.Domczew, A.Szwarcman.
Lektura obowiązkowa dla miłośników warcabów.104 stron
format B5
ISBN 978-83-924787-2-0