Nowe książki

521

Niestrudzony popularyzator warcabów – Hank Stoop przez blisko rok był bezrobotny. Po tym jak bank w którym pracował (Fortis) połączył się z  innym bankiem, tysiąc osób straciło pracę, w tym Henk. Ale dzięki temu miał więcej czasu na warcaby i proszę – wydał w tym roku kilka niezwykle wartościowych książek.

Warto się im przyjrzeć. Henk przyjeżdża na turniej do Polski i z pewnością będzie miał ze sobą kilka kopii.

Książki są z gatunku tych gdzie znajomość języka praktycznie nie ma znaczenia.

Ponieważ ja już te książki mam (kupiłem u Henka podczas symultany z Prosmanem w Goudzie), spieszę podzielić się informacjami o nich.

Tytuł nie wymaga tłumaczenia.

Ciekawostką jest okładka. Po pierwsze ewidentnie świadczy, że Chiny stają się nadzieją dla warcabistów, pionki mają chińskie napisy!
A druga ciekawostka to fakt, że pozycja na diagramie jest pozycją z partii którą trzydzieści lat temu rozegrał z Kupermanem wydawca tej książki (Henk Stoop) i to on właśnie przeprowadził kombinację wielkiemu Iserowi!

Format A4, 290 stron (2520 diagramów)

 

 

Książka naszego dobrego znajomego – Eugeniusza Watutina (grał przez dwa lata w Admirale, był trzeci w PCBEST CUP 2000).

“Czyżow przeciwko bankowemu 26” to naprawdę brzmi zachęcająco. Autor wybrał przeogromną ilość fragmentów partii (czasem całe partie) z przebogatej kariery dziesięciokrotnego mistrz świata. Znakomity podręcznik jaki wybrać plan gry i jak wykorzystać słabości nawet przeciwnika.

Format A4, 256 stron (1498 diagramów)

 

I kolejna książka arcymistrza Watutina. Tym razem zabrał się za partie Sijbrandsa wybierając z nich ważne dla tematu książki fragmenty. W książce jest sześć rozdziałów: “Atak na pole 23(28)”, “Atak na pole 24(27)”, “Atak z lewego skrzydła”, “Atak na pole 22(29)”, “Podkowa”, “Ponownie klasyka”.

 

Format A4, 60 stron (314 diagramów)

 

 

 

J.F.Moser “Końcówki”. To trzecie wydanie tej niezwykłej książki. Wydanie uzupełnione o wiele nowych pozycji.

Forma A4, 306 stron (2016 diagramów)