Udane występy naszych warcabistów i …

465

Jak pewnie już wszyscy wiedzą nasi warcabiści nie tylko zajęli fajne miejsca w Lille, ale zdobyli również normy na tytuły. Łukasz Kosobudzki wypełnił normę na mistrza międzynarodowego i w dodatku tą cenniejszą (TIT!). Oskar Budis MF.
Dla P.Łukasza byłaby to już druga norma tego lata. Mało tego, z tą normą od pierwszego października pisali byśmy w tabelach MF Ł.Kosobudzki.

A dlaczego tak tak nie będzie? Otóż turniej w Żurominie został zgłoszony do FMJD, co wiąże się z wniesieniem stosownej opłaty. Organizator jednak nie ma zamiaru wnieść tej opłaty! Termin na jej wniesienie upływa już 15go września i normy bezpowrotnie uciekną.

Oprócz Ł.Kosobudzkiego,  na słowności organizatora stracą:

– Natalia Sadowska (norma MF)
– Michał Szczybyło (norma MF)
– M.Sidla (Litwa) – MF
– O.Fedorowicz (Białoruś) – MF (z tą normą Olga dostała by już tytuł!)
– P.F.Koops (Holandia) – MF
Oczywiście dochodzą do tego straty rankingowe.  Ł.Kosobudzki zarobił w tym turnieju 20 punktów, N.Sadowska 12, K.Dudkiewicz 24, D.Reszka 6, M.Szczybyło 16, M.Ślęzak 6, T.Marczuk 11, …
Oczywiście stracili i zawodnicy zagraniczni!

Kto jest organizatorem? W regulaminie jest to wyraźnie zaznaczone: MAZOWIECKI ZWIĄZEK WARCABOWY. Oj Pani Edyto, Pani Prezes Suchecka. Musi Pani uważać czyje turnieje Pani firmuje.

P.S.
Mam nadzieję, że ten wpis spowoduje jednak pewną refleksję u co niektórych “uczciwych inaczej”. Za zobowiązania należy zapłacić.