Drużynowe Mistrzostwa Polski

460

logopzwarc136pxSmutno zapowiadają się rozgrywki 38 DMP … zaledwie sześć drużyn. Trzy z Mińska, dwie z najbliższych okolic i nieśmiertelny LOKATOR.

Sprawa tytułu jest raczej oczywista. Inne rozstrzygnięcie niż wygrana Lokatora lub Mazovii było by wręcz sensacją.

Różne koleje losu przeżywały te rozgrywki. Było i pięknie, było i smutno. W tym roku będzie smutno, mimo majowej pory. Szkoda ….

Drużyna Mazovii, której niewątpliwą liderką jest Natalia Sadowska, walczyć będzie o pierwsze złoto. Sześć medali w ostatnich siedmiu latach ale pięć z nich to medale brązowe.

Lokator to już ligowy wyjadacz. To już klub legenda. Nieprzerwanie od 20 lat grają w najwyższej klasie rozgrywkowej. Na liczniku medali: 8 złotych 4 srebrne i 3 brązowe. Identyczny dorobek ma Poczesna zatem 5go maja niemal na pewno Lokator stanie się samodzielnym liderem historycznych zestawień. Tym trzecim miał być reaktywowany przez Panią Prezes Paulinę Admirał Szczecin, ale wojskowe obowiązki Tomka Bieńka spowodowały, że Admirał nie powalczy o szóste złoto.

A na koniec chwilka wspomnień … rok 1998. Po każdej kolejce ligi warcabowej na pierwszej stronie  “Przeglądu Sportowego” była zamieszczana reklama mojej firmy z aktualną tabelą pierwszej ligi warcabowej. Tak trzeba! Czesław Lang po przejęciu praw do wyścigu “Tour de Pologne” przez kilka lat do imprezy dopłacał. Teraz jest już zupełnie inaczej. Potrzebna jest jednak cierpliwość i konsekwencja.

skanowanie0318

 

O lidze pisano i to czasem naprawdę fajnie!