Rozdwojenie jaźni i lodówka (cz.1)

462

polska_bielHistoria tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Polsce ma swoją wspaniałą puentę w postaci cudownej imprezy. W ciągu zaledwie dwóch miesięcy Bielawa przygotowała niezapomnianą imprezę z pięknym otwarciem, równie wspaniałym zakończeniem i znakomitą oprawą.

Zanim napiszę więcej o tych plusach pora na nieco informacji o drugim, smutnym i przykrym obliczu tej imprezy.

Gdy zastałem Prezem Związku nie było mi w głowie przeprowadzanie w krótkiej perspektywie jakiś radykalnych ruchów a już na pewno nie zmiana miejsca organizacji turniejów. Niemal codzienne rozmowy z Panem Pętlickim sprowadzały się w zasadzie do tego, że to jest impreza co do której PZWarc tak naprawdę nic nie ma. Poprosiłem o konkrety dotyczące przygotowania imprezy a w zamian otrzymałem jedynie zapewnienie, że wszystko będzie dobrze. Jasne było zatem dla mnie, że pora szukać rozwiązań alternatywnych, bo na prywatne turnieje tej rangi bez jakichkolwiek pożytków (sportowych lub/i finansowych) dla Związku pozwolić nie można. Zaprosiliśmy Pana Pętlickiego na zebranie zarządu, które odbywało się w Warszawie 18go maja.

Pan Pętlicki nie przedstawił absolutnie jakichkolwiek pożytków dla środowiska warcabowego z organizacji tego turnieju. Zarówno dotacja z EDC (50% wpisowego) jak i wszelkie inne przychody miały pozostać jego prywatną sprawą. Ściślej Mazowieckiego Okręgowego Związku Warcabowego, gdyż Pan Pętlicki wyraźnie stwierdził, że to nie PZWarc ale MOZW będzie organizatorem turnieju. Poproszony o przedstawienie szczegółów organizacyjnych jedyne co przedstawił to podpisane przez niego (jednoosobowo do czego nie ma prawa i co czyni umowy nieważnymi) w imieniu …. PZWarc (nie MOZW!) umowy z hotelami w Mławie.

Na tą konstrukcję prawną warto zwrócić uwagę! Pan Pętlicki mówi, że organizatorem jest MOZWarc a umowy podpisuje jako PZWarc! To pierwszy przykład zwyczajnego rozdwojenia jaźni, no bo przecież chyba nikt nie podejrzewa Pana Pętlickiego, że chciał przestraszyć nowy Zarząd podpisując nic nie warte umowy.

Mając zatem po jednej stronie dość pokrętną konstrukcję finansowo-organizacyjną, a z drugiej strony dwie inne oferty → Krynica-Morska (korzystne finanse), oraz Bielawa (doświadczenie i mocne środowisko), Zarząd zadecydował o przeniesieniu imprezy do Bielawy.

Pan Pętlicki postanowił po tej decyzji walczyć dalej.  I to nie tylko w Polsce. Zacznijmy jednak od wątku krajowego i kolejnego przypadku choroby, która nazywa się rozdwojeniem jaźni.

W Bielawie odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia pomiędzy PZWarc a miastem. O tej uroczystości pisały lokalne media. Na regionalnych stronach internetowych ukazała się informacja o MME w Bielawie oraz kilka zdjęć z uroczystości podpisania porozumienia. Pojawiły się wpisy na stronach internetowych.

  • Ktoś był bardzo ciekaw jak organizatorzy to zrobią:

lp_

(cena za hotele w Bielawie była identyczna jak za noclegi oferowane w Mławie)

  • Dalej w dyskusji na forum pojawił się osobnik podpisujący się “RYŚ“.

lp_0

Ewidentnie zorientowany “RYŚ” nie wiedział pewnie wszystkiego, że to nie PZWarc a Pan Pętlicki podpisał jakieś umowy postępując niegodnie z prawem.

  • Wpis RYSIA bardzo zainteresował innych czytelników forum:

lp_1

W końcu ktoś musi dbać w naszym kraju o uczciwość obywateli i ewidentnie RYŚ wie coś ważnego! 

  • Prezentujący obywatelską postawę RYŚ spieszy z wyjaśnieniem:

lp_2

Szkoda, że biedny RYŚ nie mógł uczestniczyć w  posiedzeniu Zarządu. Dowiedział by się, że to nie Polski Związek Warcabowy ale Pan Pętlicki chciał w Mławie zorganizować prywatne przedsięwzięcie pod tytułem “Młodzieżowe Mistrzostwa Europy”. Mazowiecki Związek miał na koniec “przepuścić” przyniesione przez niego dokumenty a Polski Związek Warcabowy miał stać z boku i się przyglądać jak miejsca sponsorskie zostaną sprzedane, jak dotacja z EDC (50% z wpisowego) zostanie wykorzystana na rozwój… biedny MIŚ…

Ale chwileczkę! Proszę popatrzeć na strzałki przy tych wpisach!!! Każdy z nich jest identyfikowany przez numer IP. Ten numer dosyć dokładnie potrafi zidentyfikować nadawcę.
Jakie IP mają wpisy Pana Leszka Pętlickiego na forum warcaby.org?

lp5Jestem niemal pewien, że czytelnicy którzy dotarli do końca tego artykułu są zaskoczeni!
Ja również byłem.  Taki wybitny działacz, społecznik, organizator, wychowawca młodzieży, szef kolegium sędziowskiego a dopadła go taka przykra choroba.
Przecież nie można posądzać TAKIEJ osoby o świadome KŁAMSTWO!
To MUSI być jakaś choroba.

ciąg dalszy nastąpi …

 będzie jeszcze smutniej…