Rozdwojenie jaźni i lodówka (cz. 2)

455

XEK_LOGW poprzedniej części mojej opowieści przedstawiłem Państwu zdrowotne problemy Pana Pętlickiego, które to spowodowały, że na forum internetowym prowadził dyskusję sam ze sobą.Zupełnie przy okazji kłamał.

Pora teraz na część międzynarodową.

Oczywiście o decyzji Zarządu PZWarc poinformowałem EDC. Napisałem, że z ważnych powodów PZWarc przenosi imprezę z Mławy do Bielawy i przeprosiłem za tą zmianę.

Zarówno Pan Prezydent EDC, jak i prowadzący strony A.Harak napisali do mnie, że OK i w poniedziałek pojawi się stosowna informacja na stronach EDC. Podziękowałem i jeszcze raz przeprosiłem za niespodziewaną zmianę gwarantując, że impreza będzie na naprawdę dobrym poziomie.

Ale tuż przed opublikowaniem informacji na stronach EDC do akcji wkroczyli dwaj inni członkowie Zarządu EDC, Panowie Pętlicki i Lipnicki.

Pan Pętlicki z typową dla siebie kulturą osobistą przeniósł swoje niezadowolenie z PRAWOMOCNEJ decyzji Zarządu PZWarc na forum EDC kłamiąc ponownie o grożących związkowi sprawach sądowych i o rzekomych porozumieniach z miejscowymi władzami. Nawiasem mówiąc swój żal wyraził pięknym językiem rosyjskim:

petlicki_lodowka1

 

Dosłownie kilkanaście minut później w ten anty-Polski ton błyskawicznie wkomponował się Pan Lipnicki, który nie tylko ośmielił się wtrącać w wewnętrzne decyzje Polskiego Związku, to w dodatku natychmiast bardzo negatywnie ocenił Bielawę jako organizatora turnieju.

petlicki_lodowka2

 

W swojej polemice z tym Panem zwracałem mu uwagę, że PZWarc ma prawo podejmować decyzje niezależnie! Turniej został powierzony nie Panu Pętlickiemu ale POLSCE i ja nie mam ochoty wyjaśniać szczegółów dlaczego taką decyzję podjęliśmy bowiem są to nasze POLSKIE sprawy.

O ile od obywatela Białorusi trudno oczekiwać by rozumiał co to jest niezawisłość i niezależność decyzji (nawet złych!), o tyle „akcję” rozpoczętą przez Pana Pętlickiego nie można ocenić w inny sposób jak skandaliczną i szkodzącą Polsce.

Nie przenosi się wewnętrznych spraw na forum międzynarodowe!!!
Na szczęście oprócz tych dwóch Panów w Zarządzie EDC są też inni ludzie, którzy wiedzą co można a czego nie można. Była bowiem poważna próba przeniesienia imprezy na Białoruś.

Jaki cel przyświecał Panu Pętlickiemu? Przecież jako “członek polskiej elity intelektualnej”  doskonale wiedział, że EDC nie ma możliwości zmiany decyzji PZWarc.

 

ciąg dalszy (niestety) nastąpi …