Panowie do pracy!

695

Natalia Sadowska złamała kolejną barierę. Oto oficjalnie od pierwszego kwietnia będzie naszym numerem jeden na liście rankingowej FMJD (lista obok). Aby tego było mało, po kolejnym udanym występie w mistrzostwach Belgii, na trzecim miejscu Ewa Schalley (Minkina). Panowie do pracy!

Nasza arcymistrzyni zanotowała kolejny wspaniały sukces wygrywając klasyfikację kobiet w Paramaribo i zdobywając na dodatek normę MI.
Do Surinamu wybrali się również Paweł Suchecki i Piotr Paluch. Autor zdjęcia (Paweł Suchecki) zdobył swoją pierwszą normę MF.

Turniej w Surinamie po raz kolejny dla mnie pokazał, że nasze sędziowskie standardy są znacznie wyższe.

Program Jana Masselinka po wybraniu systemu “Swiss on Solkoff” domyślnie ustawia jako kryteria Solkoff (pełny!) i dalej Berger. Ale turniej ogłoszony jako zgodny z przepisami FMJD, a tutaj obowiązuje najpierw tak zwany średni Solkoff (bez skrajnych) a następnie redukowany (bez najsłabszego wyniku, dwóch najsłabszych itd). To można ustawić w programie ale tego nie zrobiono.

W efekcie mamy inne wyniki na stronach internetowych turnieju, a inne uwzględnione do klasyfikacji Pucharu Świata.

Faktyczne (wg zasad FMJD) wyniki nie zmieniają zwycięzców. U Pań druga jest jednak Tamara Tanssykużyna, a Vitalia Doumesh trzecia. W klasyfikacji OPEN trzecie miejsce w Pucharze Świata zajął Ainur Szajbakow, a nie Jean Marc Ndjofang. Natalia Sadowska zakończyła turniej na ósmym miejscu.

To pewnie początek protestów, protestów do protestów, … Nic nie zmienia jednak faktu, że suma wartościowania jest wynikiem działań matematycznych a nie interpretacji.