Kiedy to się skończy!

707

Nie raz o tym pisałem (choćby tutaj). Pod koniec swojego urzędowania podjąłem nawet próbę zmian. Przygotowałem listę potrzebnych zmian do Kodeksu Warcabowego ale zamiast konstruktywnej reakcji na jaką czekałem, zaczęła się ogromna lista malkontenckich uwag. Problemu jednak nikt nie chce usunąć.

Lista rankingowa PZWarc to po prostu WSTYD! Pan Sekuła, którego największym sukcesem BYŁY czwarte miejsca w MP dwadzieścia kilka lat temu ma ranking o niemal 100 punktów wyższy od Mistrzyni Świata i MISTRZA Polski.

Patrzymy dalej. Pan Stefanek lada chwila otrzyma tytuł arcymistrza. Już w tej chwili jest lepszy od zawodników którzy regularnie są na szczytach warcabowych turniejów w Polsce. Pan Kosobudzki w Szczyrku pokonał Szwarcmana. Ale Szwarcman miał szczęście, że nie grał z Panem Stefankiem! O Sekule nie mówiąc bo to inna liga. Ledwo 5 punktów więcej od Pana Stefanka ma Pan Cichocki, który w Szczyrku pokonał Valnerisa. A pomiędzy moimi kolegami klubowymi jest ARCYMISTRZYNI, Pani Wieczorek.

Od 10 dni mam nową funkcję w warcabach. Przyjadę zatem na najbliższe WZD z gotowym projektem zmian. Wcześniej będę starał się zorganizować grupę które to po prostu przegłosuje. Po prostu to trzeba zmienić. Zabieram się do roboty. Logika podpowiadała by dyskusję o przepisach z KS, ale to jest strata czasu. Niech delegaci na WZD przegłosują projekt który ja przygotuję.