Genialne osiągnięcie

920

Wygraną Arlety Flisikowskiej będziemy na pewno wspominać jako jedno z większych wydarzeń w historii naszej dyscypliny. Oprócz tytułów Mistrzyni Świata N. Sadowskiej należy postawić je w jednym szeregu z wygraną Natalii w Wageningen 2013. W obu turniejach grała cała światowa czołówka i był to oddzielny turniej pań.

Pani Arleta niestety nie często grywa w turniejach PŚ. W Rydze to był jej zaledwie szósty występ.

  1. 2012 Lille, Francja. 27 miejsce w turnieju kobiet (rozgrywany był oddzielnie) z wynikiem 9/7 (+2=3-4)

    Arleta Flisikowska w Lille 2012
  2. 2013 Wageningen, Holandia. To pamiętny turniej. Wygrała go Natalia Sadowska. Bohaterka mojego artykułu, Arleta Flisikowska, zajęła 12 miejsce (11/12 +4 =4 -3). Ale tutaj były już bardzo dobre wyniki jak wygrane z Milszyną i Motriczko.
  3. 2015 Bacoli, Włochy. 8 miejsce w klasyfikacji kobiet. 9/8 +3 =2 -4
  4. 2018 Abidżan, Wybrzeże KS. Minimalnie przegrane podium. 4 miejsce 8/10 +4 =2 -1. Wygrana w ostatniej rundzie z A. Idrisową. Aktualną wówczas wicemistrzynią Świata i mistrzynią Europy.

    Abidżan, kwiecień 2018
  5. 2018 Sigacik, Turcja. Fantastyczny początek turnieju. Remis z Getmańskim w pierwszej rundzie. W rundzie następnej … wygrana z Amirllaewem! Dwóch topowych arcymistrzów i wynik +1! Skończyło się nie najlepiej. 8 miejsce w klasyfikacji kobiet (9/8 +3 =2 -4).
  6. 2019 Ryga, Łotwa. Pokonane Tkaczenko i Perusiowa. 1 MIEJSCE! A był to odrębny turniej dla kobiet z udziałem aż 9-ciu arcymistrzyń. Wynik wspaniały +4 =5 -0!
Chwile, które wynagradzają ciężką pracę.

Pewnie nie tylko ja po szóstej rundzie ucieszyłem się i … przestraszyłem. Dokładnie tak samo było w Tallinie podczas ME w 2014 roku. W szóstej rundzie wygrana z Olgą Fedorowicz i samodzielne prowadzenie! Ostatnie 3 rundy to trzy porażki i … 19 miejsce.
Widać, że kolejne pięć lat treningu i turniejowych doświadczeń pozwoliły wytrzymać napięcie!

Pani Arleta w Rydze wypełniła również normę mistrzyni międzynarodowej. To druga taka norma (pierwsza w Lille). Do tytułu brakuje jeszcze jednej. Konieczny jest też ranking. Wymagany ranking do przyznania tytułu mif to 2150. Najwyższy do tej pory ranking Flisikowskiej to 2144 a aktualny to 2143. W obecnym okresie rozliczeniowym zyski są jednak tak wielkie, że nawet przy słabszych występach w najbliższym miesiącu pułap zostanie osiągnięty. Aktualny wirtualny ranking Pani Arlety to 2186 (+18 w MPK i +25 w Rydze).

Jest! Zwycięski remis, który jeszcze parę minut wcześniej wcale nie był tak oczywisty!
… Jeszcze tylko podpisać na blankiecie remis z Olga i mogę już przyjmować gratulacje.

Szczegółowe wyniki turnieju w Rydze

A dla uważnych czytelników mojego portalu drobny upominek z okazji sukcesu Pani Arlety. Tylko dla zamówień z dostawą paczkomatem do 15-go sierpnia  – komplet dwóch książek (Startegia Burzyńskiego i Debiuty Getmańskiego) za cenę 200 zł bez doliczania kosztów wysyłki. To ponad 40 zł oszczędności.
Wystarczy wysłać do mnie email z podaniem adresu i numery wybranego paczkomatu. Zwrotnie prześlę potwierdzenie z numerem rachunku i szczegółami.