Kalendarz 2020

811
(zdjęcie ze stron: https://www.brw.pl/zegar-budzik,23510)

Przykro mi, ale nie umiem inaczej. Piszę do Zarządu Polskiego Związku Warcabowego i … nie dostaję jakichkolwiek odpowiedzi. Być może pisanie PUBLICZNE przyniesie jakiś efekt?

Wiem z doświadczenia, że niezwykle rzadko PZWarc dostaje propozycje organizowania turniejów. Najczęściej wiążą się one z informacjami w rodzaju “Nagrody z wpisowego”. Nie sądzę aby coś się w tej sprawie zmieniło. Ja naprawdę chciałbym coś zorganizować dla kalendarza PZWarc. Ale na moich warunkach. One sprowadzają się do dwóch punktów:
1. Nie czekamy na ostatnią chwilę i planujemy z wyprzedzeniem
2. W razie wątpliwości – patrz punkt pierwszy.

22 października, równo dwa tygodnie temu, wysłałem na adres biura oraz do wszystkich członków zarządu email następującej treści:

Jesteśmy zainteresowani organizacją w Szczecinie imprez w 2020. Poniżej szczegóły. Proszę o informację w jakim terminie otrzymam informację zwrotną o przyznaniu (lub nie) tych imprez klubowi Admirał Pcbest Szczecin.

 1. Drużynowe Mistrzostwa Polski (8-11 października)
 2. Mistrzostwa Polski blic-rapid. ALE proponujemy przyjąć inną formułę, to znaczy włączenie do tej imprezy również DMP w blica. Rozgrywanie tego turnieju w czasie klasycznych DMP jest bardzo trudne dla zawodników. W Markach graliśmy dwie klasyczne rundy a jeszcze wieczorem blic. Przez około 10 lat DMP były zawsze razem z MP w blica i warto do tej tradycji wrócić. Taka jest nasza propozycja.
  Poniżej szczegóły (nasze warunki):
  1. Termin: Sobota 27 czerwca BLIC, późnym popołudniem/wieczorem Blic drużynowy, Niedziela 28 czerwca AKTYWNE.
  2. Finanse:
   1. Zakwaterowanie i wyżywienie uczestników całkowicie we własnym zakresie (ze swojej strony pomożemy stosownymi informacjami na stronach internetowych turnieju)
   2. Rozliczenia z wpisowego sędziego itp – akceptujemy takie same warunki jak w tym roku (nie znamy ich – proszę o info)
   3. Nagrody DODATKOWE
    Do standardowych nagród (punkt 2) dołożymy minimum 2000 zł do turniejów indywidualnych (po 1000 zł do każdego). Nagrody będą dostępne WYŁĄCZNIE dla zawodników, których kluby wystartują w DMP w blica
   4. Inne
    Chcemy by ten turniej to był swoisty spektakl w dobrym tego słowa znaczeniu. Dlatego chcemy mieć prawo veta wobec wyznaczonego sędziego głównego. Przepraszam, ale w ocenie sponsora turnieju (jego prawo) nie wszyscy sędziowie są w stanie sprostać tym wymaganiom.

Nie sądzicie Państwo, że wypada przynajmniej odpowiedzieć?!
Przykro mi, że jedynie PUBLICZNE pytania do Zarządu mają szansę by zasłużyć na odpowiedź?!
Ze swojej strony PUBLICZNIE oświadczam, że oferty na te imprezy przestaną być aktualne, jeżeli do 11go listopada 2019 Zarząd nie podejmie rzeczowych rozmów z moim klubem.

A przy okazji ponownie PROSZĘ o zaktualizowanie stron związku o protokoły z dwóch ostatnich WZD (wrzesień 2018 Szczecin i 2019 Dąbki). Przypomnę, że stopień skomplikowania zagadnienia to: zeskanowanie dokumentu (jeżeli nie mam go w postaci elektronicznej) i podpięcie do stron prostym mechanizmem (zajmuje to 2 minuty). WZD podjęło jakieś uchwały. Warto aby można było się do czegoś odnieść. Jedna z uchwał dotyczyła dokończenia prac nad regulaminem przynależności klubowej. To naprawdę ważne.

P.S.
Jest mi niezmiernie przykro, że muszę pisać takie posty. Dzisiaj rano planowałem opublikować co nieco by podsumować juniorską karierę naszej Mistrzyni Świata – Marty Bańkowskiej.

Szczecin w czerwcu naprawdę potrafi być fajny