Półfinały Mistrzostw Polski (konkurs)

909

Jak donosi portal Polskiego Związku Warcabowego (zamierzony sarkazm), rozpoczęły się półfinały 44 Mistrzostw Polski. To tradycyjnie, obok finału, najciekawszy turniej w roku. Wielu twierdzi nie bez racji, że najtrudniejszy!

Fajna lokalizacja i bliskość aktywnych ośrodków warcabowych, to z pewnością jeden z powodów, że mamy w Osiecznej 56 zawodników. To blisko rekordowego pod tym względem roku 2017 (58).


W 21 edycjach półfinałów (od Sławna 2000 do Osiecznej 2020) zagrało (z szesnastką tegorocznych debiutantów) łącznie 283 zawodników i zawodniczek.

Z grających w Osiecznej na czele listy aktywnych jest Leon Mikulicz, dla którego jest to 15 start. Po raz 14 gra Karol Dutkiewicz, a dalej:
13 – P. Chmiel, Ł. Kosobudzki, T. Marczuk
12 – K. Krygier
11 – M. Grzesiak, M. Wocial
10 – M. Ślęzak, D. Jakubik, …

Ciekawostka – mój od ponad 20 lat kolega klubowy Piotr Chmiel nie przegrał ani jednej partii w półfinałach! A rozegrał ich do tej pory aż 106!
Bez porażki są jeszcze cztery osoby. Z tej czwórki trzy grały w półfinałach tylko raz (W. Tomczak, E. Schalley i S. Mamet) a Mariusz Adamaszek grał trzykrotnie. Wynik Piotra NIEWIARYGODNY!

Kto wejdzie do finału? Nie podejmuję się typowania. Zapraszam jednak chętnych do zabawy. Proszę przesłać na mój email swoje typy (osiem nazwisk) przed rozpoczęciem czwartej rundy. Nagroda – książka warcabowa. Jeżeli najlepiej typujących będzie więcej, nagroda zostanie wylosowana.

Linki do wyników:
Grupa A
Grupa B

Moje małe postscriptum:

  1. Uważam, że do podziału na grupy należy stosować rankingi FMJD a nie ABSURDALNIE nieprawdziwy ranking PZWarc.
  2. Szczególnie dla półfinałów warto zastosować współczesny klasyczny system szwajcarski FMJD. Jest on radykalnie lepszy właśnie w niezwykle wyrównanych turniejach. Argument o braku tego systemu w ChessArbitrze jest argumentem ludzi LENIWYCH. Nie ma problemu by prowadzić turniej dwoma programami jednocześnie. W DrA robię kojarzenia a do ChA wprowadzam je ręcznie.
  3. W tym i innych ważnych turniejach warto rozpocząć stosowanie innych temp gry. Ostatni kongres FMJD przyniósł sporo zmian, ciekawe jest też tempo które obowiązuje w turniejach o PŚ.
  4. I jeszcze jedno już po pierwszej publikacji. PARTIE!? Mam nadzieję, że pojawią się w formie elektronicznej. Jeżeli organizatorzy turnieju mają wyrzucić zapisy do koszta to przekażcie je do mnie. POMOGĘ.