On-line porządki

879

Po cichutku i warcabowe życie on line nabrało rumieńców. Zakończył się turniej PCBEST CUP a wkrótce ruszą następne.

Pora była to uporządkować, bo same wpisy na FB na pewno nie pomagają. Linki do turniejów online są zawsze na stronach FMJD. Jeżeli jakiegoś tam nie ma, to znaczy że organizator go nie zarejestrował (to nic nie kosztuje).

Ale ja zgromadziłem linki do swoich turniejów tutaj. W prawej kolumnie.

Turnieje które organizuję są nieco innego typu od znanych od blisko 20 lat z kurnika czy wcześniej cronix. Gramy z imienia i nazwiska. Turniej prowadzony jest “klasycznie” w Draughts Arbiter a jedynie miejscem rozegrania partii jest serwer lidraughts.org. Jak się troszkę ogarnę to mam zamiar podzielić się swoimi doświadczeniami on-line w formie video-prezentacji poprzez SKYPE. Jeżeli ktoś jest zainteresowany – to proszę o email z nazwą używaną na SKYPE, wyślę zaproszenie jak będę gotowy.

A co nas czeka w sieci?

PCBEST CUP for Clubs. To turniej dla klubów. Drużyny 4 osobowe (mogą być rezerwowi). Są jeszcze trzy dni na zgłoszenia i przyjdzie później pora na szczegóły. Ale na pewno końcowa część to będą dwu-mecze pucharowe. Emocje muszą być :) Turniej jest prywatny co daje mi pełne prawo do ustalania zasad. A już od reszty zależy czy te zasady są do przyjęcia czy nie. Zasada najważniejsza jest prosta – w drużynie może grać każdy członek klubu. Jeżeli jednak ma on ranking 2100 lub wyższy (klasyczny ranking FMJD), to należy wykazać, że grał w turnieju drużynowym dla tego klubu w ostatnich latach. 7 drużyn z zagranicy i jedną z Polski z tego właśnie powodu do turnieju nie przyjąłem.
Turniej robi się co raz liczniejszy. Proszę popatrzeć na strony! Jeszcze jest czas dla Was!

DAMINATOR55
To turniej dla urodzonych w 1965 lub wcześniej. To pokolenie oczywiście nie ma startu do pokolenia swoich dzieci i wnuków, ale udowodnimy młodzieży że TEŻ potrafimy klikać! W końcu kto ten internet wymyślił! Wy przyszliście na gotowe :)

DAMINATOR16
Musi być i przeciwwaga stąd pomysł na turniej dla młodzieży. Arbitralnie uznałem, że będzie to rocznik 2004 i młodsi. Turnieje systemem kołowym. Będzie międzynarodowy fajny skład. Poprosiłem trenera Watutina aby mi podpowiedział kogo powinienem zaprosić i tak powstaje właśnie list 6 zawodniczek i 6 zawodników z Polski. Na fb opublikowałem te szóstki. Jak nie potwierdzą, to ogłoszę turniej kwalifikacyjny na lidraughts.

Miłych wrażeń w graniu lub kibicowaniu!
To nie koniec planów! Najprawdopodobniej czeka nas też mecz Ameryka – Europa! Wszystko mam już uzgodnione z Cliftonem (szef Amerykańskiej konfederacji). Zajęło nam to pół dnia (mimo różnic czasowych). Poprosiłem jednak o patronat EDC. Uważam, że tak wypada. No i czekam czwarty dzień …. NA DECYZJĘ :) Oj coś mi to przypomina. Jest taka organizacja warcabowa u nas (ma nawet siedzibę w Szczecinie na Cukrowej!), do której można pisać i pisać i pisać i pisać … :)