Zapowiada się rekord

381

Nie mogę się już doczekać najbliższej soboty. Turnieje drużynowe to zawsze wyjątkowe emocje. Tym większe, im więcej jest drużyn i bardziej wyrównany poziom.

Już od pewnego czasu są aktywne strony internetowe turnieju dzięki czemu możemy już teraz przymierzać się do tego co nas czeka. Z rozegranych dotychczas 25 turniejów o tytuł Drużynowego MP w blica z frekwencją nigdy nie było dobrze. Najliczniejsze były DMP w Bielawie (96) w których wystartowało 13 drużyn. W dwóch ostatnich edycjach oraz w 2005 i 1981 mieliśmy równą dziesiątkę. I to wszystko.

Tym bardziej wspaniale zapowiada się turniej tegoroczny. Na liście jest aż 17 drużyn! Przepiękna kołóweczka nam się szykuje. A może to nie koniec?

Turniej zapowiada się bardzo ciekawie. Osobiście widzę czterech głównych faworytów i kolejne 4 drużyny z których każda może wskoczyć na podium.

Na pewno po tym turnieju nikt nie przeskoczy Lokatora na liście wszechczasów. Gnieźnianie na podium stawali aż 18 razy w tym 9 na najwyższym stopniu. Drugi w tej klasyfikacji Admirał ma “tylko” 5 złotych medali. Na podium DMPB stawało 28 drużyn.

W całej historii DMPB startowały 74 drużyny z 49 klubów. Zaledwie 22 kluby startowały więcej niż jeden raz a tylko 3 (Lokator, Mazovia i Poczesna) startowały 10 razy lub więcej. Tegoroczne DMPB będą dziesiątymi dla Admirała Pcbest i gospodarzy turnieju czyli Zuchów z Rychlika.

Oczywiście nic dziwnego, że i indywidualne zestawienia zaczynają się od nazwisk zawodników z Gniezna. Pierwsza trójka medalistów indywidualnie to Bartosz Gronowski (11 medali: 8 złotych, 1 srebrny i 2 brązowe), Grzegorz Siuda (14: 7-4-3) i Piotr Chmiel (9: 5-2-2). Bartek zdobywał medale dla jednego klubu (Lokator), Grzegorz dwóch (Rzemieślnik i Lokator) a Piotr trzech (BTGU Bialawa, Warcpol Szczecin i Admirał Pcbest Szczecin).

Udało mi się zebrać bardzo dużo materiałów o tym turnieju, stąd możliwość takich liczbowych zabaw. Brakuje mi jedynie tabeli turnieju kwalifikacyjnego w 1999 roku. Mam jedynie wyniki pucharów i nie wiem ile grało wówczas drużyn. Może ktoś zachował coś więcej? Oczywiście fajnie by było odtworzyć wszystkie mecze, ale to chyba już nie realne?

To co zebrałem dostępne jest tutaj.

W pliku PDF są całościowe zestawienia.