Natalia Sadowska znów na czele rankingu!

445

Miniony rok dostarczył nam wielu wrażeń warcabowych. Były łzy, ale była też radość. Znakomita gra w lidze holenderskiej i Drużynowe MP, przy mikroskopijnych stratach w rankingu na DME i Polish Open dały Natalii Sadowskiej +14 i powrót na pozycję liderki rankingu światowego. Gratulacje!!!

Natalia była już dwukrotnie liderką rankingu (1 października 2016 i 1 lipca 2019). Przez ostatnie dwa lata (osiem list!) zajmowała drugie miejsce. Wszyscy kibice Natalii życzą sobie by jedynka pozostała przy Natalii jak najdłużej.

Wskakując na pozycję jeden na świecie, Natalia utraciła pozycję lidera naszego rankingu (ściślej mówiąc rankingu FMJD Polaków bo PZWarc ciągle z uporem wartym lepszej sprawy liczy coś tam po swojemu).

Najlepszym w rankingu FMJD jest obecnie Karol Cichocki. Rewelacyjny wynik w finale MP dał zysk aż 34 punktów i … ranking FMJD o jeden punkt większy od Natalii. Rywalizujcie tak dalej a będzie nam kibicom jeszcze milej!

Karol Cichocki jako 13 został naszym krajowym liderem na liście FMJD.

Krajowi liderzy rankingu FMJD

Tabelka powyżej pokazuje nazwiska w kolejności ile razy kto z nich liderował. Dalsze kryterium to data kiedy po raz pierwszy liderowali.

Mimo ciągle młodego wieku, Karol Cichocki nie poprawił osiągnięcia Oskara Budisa sprzed ponad 8 lat. O. Budis był najwyżej z naszych na liście FMJD w wieku 16 lat (dokładnie 16 lat 6 miesięcy i 27 dni).

U pań liderek na listach światowych mieliśmy znacznie mniej. W dużej mierze spowodowała to Natalia Sadowska. Po raz pierwszy była najlepszą Polką w rankingu 1 stycznia 2008 (14 lat temu!). I od tego czasu tylko dwa razy oddała liderowanie drugiej naszej arcymistrzyni – Ewie Minkinie (Schalley).

Natalia Sadowska, gdy awansowała najwyżej z naszych na liście FMJD liczyła sobie 16 lat 5 miesięcy i 5 dni. Nie widać na razie nikogo kto mógłby ten rekord poprawić (podobnie jak i rekord Oskara Budisa wśród Panów).

Krajowe liderki rankingu FMJD