Trzej przyjaciele z boiska

224

Trzech Panów od ładnych już paru lat tworzy Kolegium Sędziowskie. Osobiście przez te wszystkie lata nie spotkałem się z jakimkolwiek istotniejszym przejawem pracy merytorycznej. Gdy prezesowałem związkowi odwoływałem się do Walnego by pozwoliło Zarządowi wystąpić do FMJD o tytuły międzynarodowe. KS, które zgodnie z przepisami jest jedyną jednostką organizacyjną PZWarc która może zlecać Zarządowi złożenie takich wniosków do FMJD, nic w tym kierunku przez lata nie robiło. W ten sposób, dzięki wsparciu WZD udało się obejść BIERNOŚĆ trójcy-KS i spora grupa osób otrzymała tytuły sędziowskie. Dzięki temu możemy między innymi mieć imprezy w Polsce sędziowane przez naszych.

Mógłbym tak długo: o nie przeprowadzeniu wyborów do KS, o wieloletnim braku jakiejkolwiek aktywności w zakresie Kodeksu Warcabowego, o ignorowaniu uchwał WZD które wprost dotyczyły Kolegium, o dewaluacji tytułów w Polsce i rankingów. Ale poprzestanę na tym.

Mam dla Panów prezent. Szukacie rozwiązań co robić z ochlapusami na turniejach warcabowych – oto i są. GOTOWE.
Ciekaw jestem czy KIEDYKOLWIEK rozmawialiście na swoich spotkaniach o tym. Czy kiedykolwiek instruowaliście sędziów w Polsce jak wdrażać te przepisy. Przecież egzaminując innych z wiedzy sędziowskiej z pewnością znacie przepisy które obowiązują. A może podzielicie się osobistymi doświadczeniami ze stosowania OBOWIĄZUJĄCYCH przepisów.

Poniżej dwa dokumenty w plikach PDF. Nie daję stuprocentowej gwarancji, że są one idealnie takie same jak przyjęte przez Zarząd PZWarc blisko 7 lat temu. Pochodzą one z mojego prywatnego, roboczego archiwum. Ale wszystko na pewno jest w zasobach PZWarc.

Miłej lektury. Gdybyście chcieli jeszcze jakieś otwarte drzwi wyważać … warto porozglądać się wokół siebie.

Regulamin Zachowania Trzeźwości.

Regulamin Zachowania Trzeźwości Podczas Zawodów Sportowych PZWarc

Szczegółowe wytyczne i wzór protokołu

Przeprowadzanie-badań-alkomatem-zawodników-1