Jak wypromować turniej?

82

Każdy organizator ma w tej sprawie swoje zdanie i swoje zwyczaje.
Ja pragnę dzisiaj zwrócić jedynie uwagę na ogromny potencjał promocji wśród warcabistów które dają strony FMJD.
Od wielu już lat działa mechanizm o którym dalej piszę. Jedyny kłopot z nim jest taki, że nic nie stanie się samo! Trzeba wykazać się absolutnym minimum wysiłku. A z tym różnie bywa w ostatnim czasie. Mało który rangi MP lub inny jest tam widoczny.

Zacznę od końca – co możemy uzyskać?

Prezentacja na głównej stronie.
Nasz turniej może być zaprezentowany (wraz z aktywnym linkiem) na głównej stronie FMJD (www.fmjd.org)

Po lewej stronie nasz turniej będzie widoczny (bodajże już 3 miesiące wcześniej) w rubryce “Upcoming events“. Gdy już przyjdzie na niego pora … przeskoczy na samą górę do “Current events“. Już po turnieju, przez pewien czas, zobaczymy go na samym dole lewej kolumny wśród “Recent events

Prezentacja w kalendarzu.
Nasz turniej może być również widoczny w kalendarzu FMJD (wystarczy tutaj kliknąć). Znam statystyki tych stron, wiem o tym też z praktyki (w latach 2013-18 pilnowałem by nasze najważniejsze imprezy tam były) – to DZIAŁA! Świat tam zagląda. Nawet jeżeli nie chcesz mieć gości na turnieju, to przynajmniej możesz pokazać go światu.

Jak to zrobić?


Tutaj jest problem… TRZEBA coś zrobić. Moim zdaniem niewiele. Gdy wejdziemy na strony z kalendarzem FMJD u góry jest kolejny link “Register your international tournament or national championship” czyli ZAREJESTRUJ swój turniej lub krajowe mistrzostwa.

I dojdziemy to formularza zgłoszeniowego:

I to już WSZYSTKO!

System powiadamia osoby zarządzające stronami o nowej prośbie. Czasem po godzinie, czasem po kilku dniach nasz turniej zostanie włączony do stron FMJD.

A teraz bardzo ważna uwaga – aby turniej był pokazywany na głównej stronie musi być podana strona internetowa! Bez strony internetowej turniej widoczny będzie jedynie w kalendarzu.

Jeżeli nie mamy takiej strony to najlepiej utworzyć turniej przy pomocy  programu Draughts Arbiter, a następnie zamieścić go na stronach FMJD z turniejami.
Teraz otwieramy nasz turniej w przeglądarce internetowej, kopiujemy adres który do niego prowadzi i wklejamy w odpowiednie pole przy rejestracji turnieju.

I to wszystko! Nasz turniej – GRATIS, jest promowany przez strony FMJD.

Rzecz jasna nie każdy turniej będzie uaktywniony na stronach. FMJD kieruje się tutaj zdrowym rozsądkiem i balansem. Chcemy pokazywać wydarzenia lokalne ale tak by nie zasłoniły róznego typu mistrzostw i “openów”.
Proszę też pamiętać, że jeżeli organizujemy GRUPĘ turniejów (na przykład Młodzieżowe MP) to wpisujmy JEDEN turniej a nie wszystkie.

Szczerze polecam taką formę promowania turniejów.